Mourinho e do fitoren edhe mbi trupa të vdekur

Mesfushori i Borussia Dortmund, Nuri Sahin ka folur për ish-trajnerin e tij, Jose Mourinho.

Periskopi.com Sporti

Ky i fundit ka marrë drejtimin e Manchester United na vera e fundit.

Ndërsa, Sahin thotë se portugezi fiton ndeshjet me skuadrën e tij që në pjesën e parë.

“Ai bën gjithçka që mundet. Ai e do suksesin dhe fitoren edhe mbi trupat e vdekur”, deklaroi Sahin.

“Mourinho fiton ndeshjet në pjesën e parë. Fjalimet e tij janë të mahnitshme dhe unë ende i kam ato në veshët e mi”, shtoi ai.

“Sigurisht, çdo lojtar dëshiron të fitojë, por Mourinho mishëron fitoren”. /Periskopi.com