Veç një grusht mjaftoi që Wilder ta nokautonte Ortizin

Periskopi.com Sporti

Deontay Wilder ka ruajtur titullin e tij në peshë të rëndë në WBC me një fitore nokaut ndaj Luis Ortiz.

Duke qenë se ishte dominuar dhe përpunuar absolutisht për gjashtë raunde, boksieri amerikan shkatërroi kundërshtarin e tij me një dorë të djathtë shkatërruese në të shtatin.

Wilder lëshoi një të djathtë direkte në Ortizin duke e vulosur fitoren e tij.