A po pajtohet Neymar me PSG?

Periskopi.com Sporti

Mediat franceze thanë në edicionin e saj këtë të shtunë se tensionet mes lojtarit dhe klubit po zvogëlohen.

Nëse disa javë më parë, me transferimin e Neymar, dukej se nuk kishte ndonjë pajtim të mundshëm midis brazilianit dhe ekipit të tij aktual, gjërat duket se fillojnë të ndryshojnë si rezultat i negociatat e irrituara të PSG me Barçën dhe Madridin për transferimin e lojtarit.

Përgjatë këtyre linjave, media franceze L’Équipe tha këtë të shtunë se ekzistojnë “shenja pajtimi” midis Neymar dhe PSG, transmeton Indeksonline.

Ata komentuan që lojtari, tashmë i ri-integruar në stërvitje me grupin, shihet si plotësisht pjesëmarrës dhe me një pamje të ndryshme sesa javë më parë. Ajo çfarë është e re është se ” Neymar dhe Leonardo bisedojnë përsëri me njëri-tjetrin”, tha L’Équipe. Ai shtoi se “këtë javë ata kanë qenë në gjendje t’i shohin ata së bashku në disa seanca trajnimi”.

Edhe dikush i afërt me lojtarin deklaron për mediat franceze se “nëse një klub paraqet një ofertë që kënaq Parisin, Ney do të largohet, por nuk do të dalë në grevë dhe do të ketë sjellje profesionale, si çdo herë që ai ka luajtur për PSG”.