Tërmet në Pakistan, mbesin të vdekur 19 persona dhe mbi 300 të lënduar

Periskopi.com Lajme

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit të Mirpur, në Kashmir të administruar nga Pakistani.
Pamjet  që qarkullojnë në mediat sociale tregojnë një goditje të madhe në një rrugë kryesore në zonë, dhe shtëpi të shkatërruara pjesërisht.