Panik në Tiranë pas një lajmi të rremë për tërmet

Periskopi.com Lajme

Një tërmet i rënë rreth orës 22:10 ka rikthyer edhe një herë frikën tek qytetarët.

Në sheshe kryesore të Tiranës qindra qytetarë kanë dalë jashtë banesave të tyre.

Shesji “Nënë Tereza”, hapësira tek Stadiumi Dinamo dhe disa vende të tjera janë “pushtuar” nga qytetarët.

Portalet po frikësojnë dhe krijojnë panik tek qytetarët me fake news.

“Tërmetet nuk parashikohen”- janë shprehur për Top Channel sizmologët.