Papa Françesko dënon sulmet me armë në SHBA, lutet për viktimat

Periskopi.com Lajme

Papa Françesko para mijëra pelegrinëve të dielën ka dënuar sulmet që kanë ndodhur në tri shtete të SHBA-së.

Ai tha se  ishte shpirtërisht afër viktimave, të plagosurve dhe familjeve të prekura nga sulmet që ai tha se kishin “gjakosur Teksasin, Kaliforninë dhe Ohajon”.

Papa Françesku tha që të tre sulmet kishin si synim “njerëzit e pambrojtur”, transmeton Klan Kosova.

Sipas Reuters,ai i tha turmës që për viktimat të thonë lutjen e Marisë.