Thaçi: Gjermania është partner strategjik i pazëvendësueshëm i Kosovës

Periskopi.com Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ceremoninë e varrimit të ish-presidentit të Francës, Jacque Chirac, është takuar edhe me presidentin e Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier.

“Gjermania është partner strategjik i pazëvendësueshëm i Kosovës për forcimin e perspektives euroatlantike dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës”, ka shkruar ai.