Goli i vitit shënohet në Premier League

Periskopi.com Sporti

Lojtari i ekipit anglez Watford, Roberto Pereyra sapo ka shënuar golin e vitit në Premier Ligë kundër Huddersfield, transmeton Indeksonline.

Ai arriti që t’i dribloj gjashtë lojtar në minutën e 10-të dhe të shënoj super golin.

Mesfushori argjentinas është duke kaluar në një formë të mrekullueshme këtë sezon, ku në nëntë ndeshja ka shënuar katër gola./Periskopi/