11 lëndimet më të frikshme në historinë e Premier Ligës

Periskopi.com Sporti

E gjithë bota e futbollit është duke u lutur për Andre Gomes pas dëmtimit të tij të tmerrshëm dje.

Mesfushori i Evertonit pësoi një dëmtim të tmerrshëm të këmbës, pas një ndërhyrje nga Son Heung-min dhe Serge Aurier, i pari që u ndëshkua me karton të kuq.

Lëndimi i mesfushorit portugez ka bërë të kujtojmë disa nga lëndimet më të rënda në historinë e Premierligës, të cilat lajmi.net ua përcjell më poshtë.

1. Gary Mabbutt – gati sa nuk humbi syrin (1993)
Koha e rikuperimit: Tre muaj

2. David Busst – frakturë në të dyja këmbët (1996)
Koha e rikuperimit: Nuk luajti asnjëherë më

3. Luc Nilis – frakturë në të dyja këmbët (2000)
Koha e rikuperimit: Nuk luajti asnjëherë më

4. Alf-Inge Haaland – lëndim i tmerrshëm i gjurit (2001)
Koha e rikuperimit: Disa ditë (teknikisht)

5. Djibril Cisse – thyerja e tibias dhe fibulas (2004)
Koha e rikuperimit: Shtatë muaj

6. Pedro Mendes – u rrëzua dhe pësoi humbje të vetdijës (2006)
Koha e rikuperimit: Lirohet ditën tjetër

7. Petr Cech – frakturë e kafkës në kokë (2006)
Koha e rikuperimit: Tre muaj

8. Eduardo – këmbë e thyer dhe ndrydhi kyçin e këmbës (2008)
Koha e rikuperimit: Një vit

9. Aaron Ramsey – frakturë e të dyja këmbëve (2010)
Koha e rikuperimit: Tetë muaj

10. Hatem Ben Arfa – frakturë e të dyja këmbëve (2010)
Koha e rikuperimit: Tetë muaj

11. Ryan Mason – kafkë e thyer (2017)
Koha e rikuperimit: Nuk luajti asnjëherë më