Rita Ora takohet dhe i jep një përqafim të ngrohtë Princit William

Periskopi.com Showbiz

Duka i Kembrixhit, William, iu bashkua yjeve të muzikës: Rita Ora dhe Duran Duran në një ngjarje për të shënuar 50 vjetorin e organizatës bamirëse “Centrepoint”, në Londër.

William takoi banorët e tij të mërkurën përpara se të marrte pjesë në gala përvjetorin e bamirësisë në këtë mbrëmje.

Ai gjithashtu mbajti një fjalim në shënimin e 50-vjetorit të “Centrepoint” në Londrën veri-perëndimore, ndërsa pati rastin të takohej me artisten e famshme shqiptaro-britanike, Rita Ora.

Këngëtarja shqiptare bëri së fundmi një status në Twitter, duke shkruar se nuk do të mungojë në këtë gala mbrëmje, e cila do të ndihmojë në mbledhjen e fondeve për të pastrehët.

“Mbi 103,000 të rinj janë të pastrehë në Mbretërinë e Bashkuar dhe ata meritojnë një të ardhme më të mirë!! Unë po performoj në mbrëmjen gala të 50-vjetorit të @centrepointuk javën tjetër për të ndihmuar në mbledhjen e parave për kauzën, bashkohuni me mua në dhënien fund të mos-strehimit të të rinjve duke dhuruar këtu”, ka shkruar Rita Ora në Twitter.

Mbrëmja gala synon të promovojë arritjet e njerëzve të mbështetur nga “Centrepoint”, të nxjerrë në pah çështjet me të cilat përballen dhe të inkurajojë mbështetësit që të ndihmojnë në ndryshimin e historisë për të rinjtë e pastrehë.

Para mbrëmjes gala, William vizitoi Shtëpinë e re të Bamirësisë së Nxënësve në Londrën e Jugut, një shtëpi me shtatë shtretër të përbashkët për të rinjtë në programet e praktikës, ku takoi banorët dhe bëri hapjen zyrtare të ndërtesës.

Përqafimet e famshme të Kolindës, radha i vije edhe këtij presidenti (Foto)

Periskopi.com Fun

Përqafimet e Presidentes kroate në Moskë pas finales Kroacia- Franca tashmë janë bërë hit në mbarë botën.

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor ka dashur të tregojë se edhe ai ka pasur rastin të përqafohet me homologen e tij.

Në rrjetin social twitter, ai ka nxjerrë një foto nga arkiva, ku ka shkruar ” Objem” që në shqip i bie ” Përqafimi”.