Gjendet një person i vdekur në Pejë

Periskopi.com Lajme

Sot në mëngjes në fshatin Vitomiricë të Pejës është gjetur një person pa shenja jete në mes të rrugës.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova.

Rugova ka thënë se ai është gjetur i shtirë në tokë, dhe se ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen.

“Sot rreth orës 06:55 policia ka marr një info se ne fsh. Vitomiricë një person është i shtrirë dhe dyshohet të jete pa shenja jete. Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës, me urdhër te prokurorit rasti cilësohet si hetim i vdekjes, policia është duke punuar intenzivisht për zbardhjen e rastit. Për informata të tjera do të njoftoheni me kohë”, ka thënë Rugova.

Gjendet një person i vdekur, i ngrirë nga i ftohti

Periskopi.com Lajme

Një person i pajetë është gjetur në Korçë. Sipas të dhënave nga policia, Ajet Zikollari 53 vjeç u gjet i ngrirë nga i ftohti me temperatura të ulëta në fshatin Selcë e Sipërme.

Mësohet se viktima kishte dy ditë që ishte shpallur i humbur nga familja, por është gjetur sot i pajetë.

53-vjeçari shënon viktimën e tretë nga i ftohti në territorin e Shqipërisë.