Bundestagu gjerman takohet për herë te parë me liderët e partive politike në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Pjesëtarët e parlamentit gjerman -Bundestag-ut do të takohen sot me liderët e partive politike për herë të parë pas zgjedhjeve.

Lajmin e bëri të ditur Ambasadori gjerman, Christian Heldt përmes një postimi në twitter. Ai shkruan se do të jenë parlamnetarët e parë gjerman që do të flasin me drejtuesit e partive politike pas zgjedhjeve.

Sipas Heldt, thuhet se në takim do të flitet për parandalimin e krizave civile, shoqërive civile, perspektivat për vendin si dhe rajoni do të jetë ne fokus.