Shqiptari notoi përmes Niagarës për t’i shpëtuar dëbimit nga Kanadaja, por diçka ia prish planet

Periskopi.com Lajme

Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia në Lewiston të Shteteve të Bashkuara.

27 vjeçari raportohet se notoi përmes rrjetës së poshtme të lumit Niagara, ku ndodhet edhe ujëvara e famshme në përpjekje për t’iu shmangur dëbimit për në Shqipëri nga Kanadaja.

Një banor lokale kontaktoi autoritetet rreth orës 11:45 minuta të darkës më 3 gusht, duke raportuar se një burrë sapo kishte kaluar nëpër oborrin e shtëpisë së tij duke mbajtur mbi shpinë një çantë të papërshkueshëm nga uji, pasi kishte dalë i lagur nga brigjet e lumit.

Burri thuhet se e pyeti “ku ishte rruga”, si dhe ku ndodhej restoranti Brickyard, njofton panorama.

Kur policia e gjeti të dyshuarin brenda në Brickyard, ai u raportoi atyre nuk ishte më i mirëpritur në Kanada dhe do të dëbohej përsëri në Shqipëri.

Robert Kutaj, u mor nën arrest nga policia kufitare në pritje të hetimit të mëtejshëm rreth pretendimeve të tij.

 

Lewandowski tregon planet për të ardhmen e tij

Periskopi.com Sporti

Ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski, ka zbuluar planet e tij afatgjate për karrierën prej futbollisti.

Një prej numrave 9 më të mirë në botën e futbollit, është afër që të mbush 31 vite, por nuk ka treguar shenja se po ngadalëson në formën e tij.

Lewandowski po planifikon së paku edhe katër vite në karrierën e tij spektakolare, duke mos menduar aspak për pensionimin.

“Dua të luajë për së paku edhe katër vite. Nuk ndihem akoma sikur do të mbush 31 vite” ka thënë Lewa për faqen zyrtare të Bundesligës, transmeton lajmi.net.

“Do të mundohem që ta mbaj vetën në formën më të mirë të mundshme” ishin fjalët e polakut.

Lewandowski ka qenë në majat e futbollit tash e sa vite. Ai ka regjistruar së paku 43 paraqitje në secilin sezon që nga viti 2010.