Ky është 83 vjeçari kosovar që është i dashuruar në Play-Station (VIDEO)

Periskopi.com Sporti

Play-Station mbetet një nga lojërat elektronike më të dashurat në Kosovë dhe më gjerë. 

Kjo lojë pëlqehet më shumë nga të rinjtë, të cilët argëtohen kohë pas kohe me idhujt e tyre.

Por, ka raste edhe kur një 83 vjeçar është i apasionuar pas kësaj loje.

Bëhet fjalë për Ahmet Dedinca, i cili është lojtar i rregullt në këtë lojë. Se sa e dashuron këtë lojë, pse e do kaq shumë dhe me kë luan, ndiqeni kronikën në vazhdim. /Periskopi