Më shumë se 1 ton kokainë në mesin e bananeve (Video)

Periskopi.com Lajme

Një operacion policor në Gioia Tauro, Itali, nga Guardia di Finanza, Europol dhe antidroga italiane ka bërë të mundur sekuestrimin e më shumë se 1 ton kokaine.

Siç mund ta shihni edhe në videon e mëposhtme, droga ishte fshehur në një kontejner bananesh. Mësohet se kokaine vinte nga Amerika e Jugut dhe synonte si treg final Gjermaninë.

Plot 1176 kokainë kapte në treg vlerën 250 milionë euro.