Gabon Muriç, pranon golin e parë si lojtar i Nottinghamit në Championship

Periskopi.com Sporti
Portieri i ekipit kombëtar të Kosovës, Arijanet Muriç, nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë karrierën në Championship, nivelin e dytë të futbollit në Angli, me Nottinghamin.

Për momentin, Nottingham Forest është duke pësuar disfatë me rezultat 2:1 në ndeshjen e parë të sezonit të Championshipit, kundër West Bromit

Brenda 26 minutave lojë, Arijanet Muriçi i pranoi dy gola, të patin në minutën e 15-të nga Kyle Edwards dhe të dytin në minutën e 26-të nga Matt Philipps.

Golin e parë, në të cilin kosovari s’arriti ta ndalë topin edhe pse e preku atë, mund ta shikoni më poshtë.