Formacionet zyrtare të finales: Prishtina – Ballkani

Periskopi.com Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes finale të Digitalb Kupës së Kosovës, ndërmjet Prishtinës e Ballkanit.

Prishtina e Ballkani, takohen me fillim nga ora 17:45 në ‘Fadil Vokrri’.

Një ndeshje me rëndësi të madhe për të dyja skuadrat pasi luhet edhe për një vend në Evropë

Skuadra fituese e Digitalb Kupës do të kualifikohet në paraeliminatoret e Europa League, mision që as kryeqytetasit e as skuadra nga Suhareka nuk e arritën nëpërmjet kampionatit.

Më poshtë formacionet zyrtare:

Prishtina:

Ja kur do të zhvillohet finalja e madhe, Prishtina – Ballkani

Periskopi.com Sporti

Janë mësuar dy skuadrat finaliste të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll.

Në ndeshjen që nuk dihej deri në fund finalisti atë të Feronikeli – Ballkani, është skuadra nga Suhareka që me një barazim 1:1 e pa vetën në finale për herë të parë në histori të klubit.

Ndeshja e parë mes tyre përfundoi pa gola.

Kështu, finalja e madhe mund të zhvillohet me 29 korrik, sipas finalistit Prishtinës, e cila këtë gjë e ka bërë të ditur në faqen e tyre zyrtare, por që nuk është datë ende zyrtare e caktuar nga FFK.

Gjithsesi, kjo finale pritet të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, dhe pritet të zhvillohet pa prani të shikuesve.