Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se deklarimet e sotme të…
06 Jun, 23:18
Lajme
Armend Zemaj, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se veprimet e kryeministrit…
06 Jun, 23:45
Lajme
Lajme
“Mitrovica e Isa Boletinit nuk do të dorëzohet para askujt’’. Mjaftoi kjo fjali nga anëtari…
06 Jun, 21:11
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë sot në Konventën Rajonale të…
06 Jun, 22:25
Prapa tensioneve në veri të Kosovës, sipas kryetarit të PSD-së, Dardan Molliqaj, qëndron çështja e…
06 Jun, 22:01
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është deklaruar për takimin që ka pasur me emisarin amerikan…
06 Jun, 20:39
Aleksandër Vuçiq, president i Serbisë, ka pritur në takim emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel…
06 Jun, 20:24
Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, dhe i dërguar amerikan për Ballkanin,…
06 Jun, 19:52
Zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për moskoordinim me…
06 Jun, 19:41

Al Ittihad, një klub i drejtuar nga Nuno Espirito Santo dhe i cili së fundmi…

06 Jun, 20:50

Kombëtarja e Kosovës në futboll të enjten nis grumbullimin për përgatitje për dy ndeshjet e…

06 Jun, 19:35

FC Barcelona tashmë ka marrë ‘OK’ nga Liga për planin e qëndrueshmërisë që ka prezantuar…

06 Jun, 16:18

Prishtina e ka mbyllur sezonin me trofe, pasi sonte ia doli të fitojë trofeun e…

05 Jun, 20:13

Opinione

Për punëtorët me kualifikime të ulëta, ndryshimi i vendit të punës mund të nënkuptojë një hap prapa, sipas një studimi. Në vend të kësaj, punëtorët e kualifikuar mund të përfitojnë,…
06 Jun, 15:36
Konsumi i moderuar i kafesë, përkatësisht dy deri në tri sosh në ditë, mund të zgjidhë problemet e sëmundjeve të zemrës dhe të shtypjes së gjakut, pohonin studimet e mëparshme.…
05 Jun, 7:50
Koha më e mirë për të bërë seks është kur ju ndiheni mirë bashkë me partnerin tuaj. Por, sipas ekspertëve të marrëdhënieve, ka një kohë të caktuar kur seksi mund…
03 Jun, 9:07
Showbiz
“Tuneli më i bukur në botë, Alban”, Luizi dhe Kiara më të lumtur se asnjëherë

Vetëm para pak javësh, këngëtari Luiz Ejlli përfundoi eksperiencën e tij në Big Brother ku…

06 Jun, 13:21

Nuk është ashtu siç duket, Sara Hoxha tregon se nuk i ka folur Ledrit për 2 javë

Ndonëse janë një nga çiftet më të pëlqyera të estradës, duket se jo gjithnjë marrëdhënia…

05 Jun, 13:36

A e kapet këtë detaj në foton e Oltës me Luizin 

Luizi dhe Olta postuan së fundmi një foto ku shfaqeshin duke lexuar skenarin e filmit…

02 Jun, 14:07

Ish banorja e Big Brother, shpallet “non grata” nga Rusia

Ish-banorja e Big Brother VIP, Jori Delli është goxha aktive në rrjetet sociale, ku numëron…

01 Jun, 22:51

Bebe Rexha befason shqiptarët, vjen me këngë shqip

Këngëtarja shqiptare e njohur ndërkombtarisht, Bebe Rexha, ka bërë një befasi për të gjithë fansat…

01 Jun, 15:05

Këtë vit s’ka “Sunny Hill” në Prishtinë

Festivali “Sunny Hill” nuk do të mbahet sivjet në Prishtinë. Organizatorët kanë njoftuar se festivali…

31 May, 18:26

Blero: S’dmth Amerika me pas mirë gjithmonë, se atëherë ti veç je tu ja bo rrafsh

Ditën e djeshme ShBA ka përjashtuar Kosovën nga “Defender Europe” dhe “moslobim te shtetet mosnjohëse”,…

31 May, 18:18

“Seriali ‘Rrushe’ ka qenë i titruar edhe gjatë transmetimit në Kosovë, është bërë në nderim të shurdhmemecëve”

Seriali “Rrushe” është kthyer në temën e ditës në thuajse të gjitha mediat shqiptare dhe…

25 May, 8:58

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Porsche me teknologji që u ndihmon shoferëve të mos kalojnë në dritën e kuqe të semaforit

Kalimi në semafor të kuq konsiderohet një shkelje e rëndë e trafikut dhe mund të…

Updated 4 weeks ago
SHBA do të ndalojnë mediat sociale për fëmijët nën 13 vjeç

Demokratët amerikanë dhe republikanët bien dakord për efektet negative të mediave sociale tek të miturit.…

07 May, 21:46
A ju dëgjon smartfoni juaj?

Nëse dikush përmend rastësisht në bisedat e tij se dëshiron të blejë makinë të re…

17 Apr, 9:38
Android 14 sjell performancë të përmirësuar të baterisë

Android është një sistem operativ celular, i cili është më i popullarizuari në botë për…

05 Apr, 13:43
10 punët që mund të zhduken nga inteligjenca artificiale

Revolucioni i punës i shekullit XXI përfshin integrimin e të ashtuquajturës Inteligjencë Artificiale (AI). Kjo…

31 Mar, 11:46
Shendet
Bima magjike kundër fryrjes së barkut
06 Jun, 7:47
Sherbela është një nga bimët më të mira medicinale.Duke qenë se vepron si një astringjent,…
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe ajo njihet dhe vlerësohet edhe jashtë vendit
Për kardiokirurgjinë në Maqedoni, për specializantët e rinj, për mundësitë në Maqedoni të zhvillimit në…
05 Jun, 9:29
Lajme
Çka tregojnë kapsllëku dhe diarreja për shëndetin tuaj?
Ekspertët shëndetësorë kanë bërë të ditur se kapsllëku dhe diarreja me raste mund të jenë…
03 Jun, 15:30
Lajme
Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën
Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë…
27 May, 23:17
Lajme
Përfitimet shëndetësore nga pirja e çajit të xhenxhefilit
Çdo ndryshim i stinës mund të ndikojë në shëndetin tuaj dhe të çojë në dhimbje…
27 May, 21:49
Lajme