Horror në Rusi: Profesori i historisë vrau në mënyrë makabre partneren e tij

Periskopi.com Lajme

Një historian i njohur rus ka rrëfyer për vrasjen e partneres së tij, thotë avokati i tij, pasi u gjet në një lumë me një qese që përmbante krahët e një gruaje.

Oleg Sokolov, 63 vjeç, ishte i dehur dhe ra në lumë deria u përpoq të hidhte pjesë të trupit të partneres, por pa sukses, shkruajnë media ruse, përkthen Periskopi.

Policia më pas gjeti pjesën tjetër të trupit të dekretuar të Anastasia Yeshchenko, 24 vjeç, në shtëpinë e tij në qytetin e Shën Petersburg.

“Ai e pranoi fajin e tij”, tha avokati Alexander Pochuyev për agjencinë e lajmeve AFP, duke shtuar se historiani u pendua për atë që kishte bërë.

Ai jetoi me zonjën Yeshchenko në një banesë pranë lumit Moika në St Petersburg, dhe ata kishin qenë së bashku për tre vjet.

Ai dyshohet se ka vrarë zonjën Yeshchenko me një armë sharre, para se të shpërndajë trupin. Një pistoletë me shurdhues u gjet në shpinë e tij së bashku me krahët e gruas.

Arma, thika, një sëpatë dhe municioni u gjetën gjithashtu në banesën e tij, njoftoi agjensia e lajmeve Interfax./Periskopi/