Peshq të ngordhur në oborrin e Qeverisë së Kosovës

Nën përcjelljen e audios së përgjimeve të Adem Grabovcit, iniciativa #Protestoj ka mbajtur protestën e 13-të me radhë, kundër aferës 'Pronto', raporton Periskopi.

Periskopi.com Uncategorized

Edhe pse kësaj radhe të paktë në numër, në kuadër të aktiviteteve tyre këta protestues sot formë protesta kanë zgjedhur hedhjen e disa peshqve në oborrin e Qeverisë së Kosovës.

Njëra nga organizatoret e kësaj proteste, Vlera Gjakova tha se kjo formë proteste është zgjedhur për arsye se ndërtesa e Qeverisë tani i ngjanë një akuariumi me peshq të ngordhur.

“Këto ndërtesa po duken si akuariume me peshq të ngordhur. Me peshq të mëdhenj që kanë ngordhur tash e sa kohë, moralisht dhe politikisht. E çfarë tjetër mund të presim nga një akuarium ngordhësirash, veç qelbje së kokave të tyre”, tha ajo.

Kjo iniciativë ka paralajmëruar se nga java e ardhshme forma e protestës do të ndryshojë, duke kaluar në panel diskutimi në shesh./ Periskopi

Protestoj 13  14808681_10209224296398419_527362814_o 14800847_10209224289438245_1258113169_n 14805600_10209224289318242_129590715_nProtestoj 13 14803079_10209224111433795_1417072756_o