Yll Limani publikon këngën ‘Nuk po kalojka’ (Video)

Periskopi.com Showbiz

Pas shumë bashkëpunimeve të suksesshme të realizuara së fundmi, këngëtari Yll Limani ka publikuar një tjetër këngë, por kësaj radhe solo.

Ai ka lansuar projektin e tij më të ri. Bëhet fjalë për këngën me titull ‘Nuk po kalojka’.

Muzika është punuar nga Armend Rexhepagiqi, ndërsa teksti nga Aida Baraku.

Vedat Ademi publikon këngën e re “Sa m’ke mungu” (Video)

Periskopi.com Showbiz

Këngëtari i njohur nga Mitrovica, Vedat Ademi, ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor.

“Sa m’ke mungu” titullohet kënga e tij e re, e cila është me ritme verore.

Muzika është realizuar nga Gent Myftaraj, gjersa vargjet e tekstit i janë besuar tekstshkruesit Endrit Mumajesi.

Kënga është publikuar në kanalin YouTube edhe me një klip mjaft veror, xhirimet e të cilit janë kryer në bregdet.

Ana vizuale i është besuar produksionit Pro…Video në Prishtinë.

Vedat Ademi përndryshe është mjaft i angazhuar në muzikë me prurje dhe koncerte të shumta, teksa tash e sa vite bën një jetë mes Shqipërisë dhe ShBA-së.