Dy të rinj gjenden të vdekur në Pukë të Shqipërisë

Periskopi.com Lajme

Dy të rinj janë gjetur të vdekur në fshatin Buzhalë të njësisë administrative Qelez.

Policia menjëherë pas njoftimit është nisur drejt zonës se thellë malore.

Nuk dihen ende rrethanat në të cilën ka ndodhur ngjarja, shkruan syri.net.

 

Vinçi del nga rruga, humb jetën drejtuesi

Periskopi.com Lajme

Një 56 vjeçar ka humbur jetën tragjikisht pasi mjeti vinç që drejtonte ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12.30 në fshatin Gomsiqe të Pukës, ku “një mjet tip kamion Vinç, ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga, ku si pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit A. F. 56 vjeç banues në lagjen “Ndoc Mazi” Shkodër”.

Gjithashtu në mjet ka qenë edhe G. N. 23 vjeç, i cili është dëmtuar dhe ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po kryhen veprimet për sqarimin e rrethanave të aksidentit./TCh/