Rama: Ja pse e quajta Haradinajn gënjeshtar

Periskopi.com Lajme

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur në një intervistë në Klan Kosova, ku foli edhe në lidhje me faktin që e kishte quajtur “gënjeshtar”, ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn, përcjellë Periskopi.

Ai sqaroi marrëdhënien e tij me Vuçiqin, duke thënë se Haradinaj e ka merituar të quhet “gënjeshtar”.

“Tani unë dua ta them falemidnerti që ma jepet mundësinë që më kanë lënduar abuzimet gënjeshtrat dhe shpifjet që janë bërë në adresën time që janë bërë ndaj meje në lidhje me këtë marrëdhënie, është e hapur dhe e drejtpërdrejt që nuk e përjashton debatin që kemi për shtetin e Kosovës, mirëkuptimi me presidentin e Serbisë, ai ka mirëkuptuar se unë nuk mund të ndryshoj qëndrim me shtetin e Kosovës, edhe figuura të lartë në Kosovë e kanë shënjestruar këtë marrëshënoe duke e përdorur si një bazë për shpifje dhe gënjeshtarja, sikur une kam qenë njeri që e kam promovuar ndarjen e Kosovës, sikur i kam bërë presion ish-kryeministrin e Kosovës, prandaj e kam quajtur sic e ka merituar një gënjeshtar”, tha Rama. /Periskopi