Rapidi i Viennës sapo ka shënuar një gol shumë të veçantë kundër Arsenalit

Periskopi.com Sporti

Rapid Vienna ka ngushtuar disavantazhin kundër Arsenalit në 3-1, në ndeshjen e vlefshme për grupet në Europa League.

Kitagawa është ai që ka realizuar pas plot tri tentativave të austriakëve, të cilat u bllokuan.

Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/

 

Arsenal – Rapid Vienna: Formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Sot luhet ndeshja ndërmjet Arsenal dhe Rapid Vienna në kuadër të xhiros së pestë të Europa League.

‘Gunners’ do të kërkojnë fitoren ndaj austriakëve që të avancojnë më tutje.

Më poshtë gjeni formacionet zyrtare.

Arsenal: Runarsson, Cedric, Mustafi, Pablo Mari, Kolasinac, Maitland-Niles, Nelson, Elneny, Pepe, Lacazette, Nkeitah.

Rapid Vienna: Strebinger; Sonnleitner, Hofmann, Greiml; Arase, Demir, Schuster, Ritzmaier, Ullmann; Kitagawa, Alar.