Përfundon pjesa e parë, Real Madridi në epërsi me golin e Casemiros

Periskopi.com Sporti

Xhiroja e 32-të e La Ligës spanjolle po i vë sonte në përballje dy skuadra me aspirata kampionale skajshmërisht të ndryshme; përkatësisht Real Madridin, pretendent për titull dhe ekipin që po lufton për mbijetesë, Espanyol Barcelona.

Tani kur po vijojnë minutat e fundit të pjesës së parë të takimit, më saktë minuta e parë e lojës shtesë, pas një superasisti të Benzemës, rrjetën e gjeti braziliani, Casemiro, i cili zhbllokoi rezultatin.

Shihni golin më poshtë. /Periskopi.com

https://twitter.com/rmdanalysis/status/1277342751768612866