Ylli i Bayern Munich fiton çmimin “Golden Boy”

Talenti i Bayern Munich, Renato Sanchez, ka fituar çmimin “Golden Boy” për lojtarët e ri, këtë çmim dikur e kishin fituar edhe Wayne Rooney dhe Sergio Aguero.

Periskopi.com Sporti

Ylli i bavarezëve është zgjedhur si lojtari më i mirë i ri për vitin 2016, për çdo vjet ky çmim iu ndahet lojtarëve më të talentuar.

Tinejxheri portugez do të pranojnë çmimin të hënën në Monte Carlo, por organizatorët Tuttosport e kanë zbuluar fituesin në faqen e parë të gazetës.

Talenti anglez, Marcus Rashford dhe Kingsley Coman kanë komletuar podiumin, ndërsa portieri italian i Milanit, Gianluigi Donnarumma ka arritur të futet në top 10. /Periskopi.com

renato-sanches-bayern-munich-action-shot_3786574