Restelicë: I dëbuari nga Italia mohon lidhjet me ekstremizmin fetar

Periskopi.com Lajme

Muhamed Mekaca u dëbua nga Qeveria italiane nën akuzën se është pjesëtar i një organizate ekstremiste.

Mekaca i cili nuk ka pranuar të filmohet me kamerë, ka thënë se kjo i është bërë për shkak se pushtetarët italianë janë racistë.

Bashkë më të nuk u përzunë edhe tre fëmijët dhe gruaja e tij të cilët po vazhdojnë të qëndrojnë në Siena të Italisë.

Ministria e Infrastrukturës bën apel për kujdes në aksin rrugor Dragash-Restelicë

Periskopi.com Lajme

Ministria e Infrastukturës dhe Transportit njofton se në aksin rrugor Dragash – Restelicë (R113), përkatësisht në fshatin Krushevë, ka ndodhur një rrëshqitje e dheut sonte rreth orës 20:30.

MIT njofton se, kompania e mirëmbajtjes është duke punuar në pastrimin e tërësishëm të kësaj zone, përderisa njëra korsi tashmë është lëshuar për qarkullim.

“Pjesa e rrugës, në të cilën po kryhen punimet është shenjëzuar me sinjalistikë paralajmëruese dhe lusim qytetarët të kenë kujdes gjatë qarkullimit në këtë segment deri në përfundim të pastrimit të tërësishëm të terrenit”, thuhet në njoftim./KosovaPress/