Mediumi zviceran flet për Shaqirin në Liverpool, por cili do të jetë reagimi i lojtarit serb Grujiq

Periskopi.com Sporti

Sipas informatave të “BLICK”, lëvizja e Shaqirit në Liverpool pothuajse ka përfunduar. Vetëm testet mjekësore janë në pritje.

Shumë shpejt pas rënies nga Premier Liga të Stoke City, ishte e qartë se Xherdan Shaqiri, 26 vjeç, do të largohet nga Potterët. Një kalim u përfol shumë të Shaqirit në Southampton, transmeton Periskopi.

Xherdan Shaqiri bashkohet me Reds! Falë një klauzoleje në marrëveshjen e Stoke, Shaqiri mund të largohet nga klubi i Midlands për vetëm nën 17 milionë franga. Sipas “Daily Mail”, transferimi do të kushtojë rreth 18 milionë franga.

Jürgen Klopp po zgjeron më tej mundësitë e tij për këtë transfer. Kalendari i futbollit anglez duhet t’i japë Shaqirit mjaft kohë. Megjithatë, ai duhet të jetë ndoshta pas Sadio Mané, Mohamed Salah dhe Roberto Firmino./Periskopi/