Ylli i NBA-së zbulon historinë e pabesueshme: Udhëtimin në Korenë e Veriut, takimin me Kim Jongun dhe festat me vodka

Periskopi.com Sporti

Legjenda e Chicago Bulls, Dennis Rodman ka folur për miqësinë e tij me Liderin Suprem të Koresë së Veriut dhe udhëtimin e tij atje në vitin 2013.

Rodman zbuloi se ata donin që të udhëtonte ish- shoku i tij skuadrës, Michael Jordan, por kur ylli i NBA-së refuzoi në vend të tij shkoi Rodman.

“Kur më kërkuan të shkoja në Korenë e Veriut, unë isha si hej njeri… Nuk dija asgjë për Korenë e Veriut”, shpjegoi Rodman.

‘Kur e takova për herë të parë atë (Kim Jong Un), unë isha me Harlem Globetrotters dhe nuk po luaja, kështu që disa njerëz më kërkojnë që të shkoja me ta. Mendova se do të shkoj në burg”

Rodman said they were 'drunk as s***' as North Korea's supreme leader started singing karaoke

Ndërsa Rodman mendoi se ai ishte gati të arrestohej, ai në të vërtetë ishte gati të prezantohej me Kim Jong-un për herë të parë.

“Ata po brohorisnin dhe unë po mendoja se po e bënin atë për mua.”

Derisa dikush më tregoi: ‘Jo, kjo është për të’ dhe tregon në Kim Jong Un.

He also explained that he thought he was being arrested after he had arrived in the country

Rodman tregoi se Kim e kishte pyetur ndër të tjerash nësë i pëlqen Koreja.

‘Ju pëlqen vendi im?’ më tha. I thashë ‘po, është mirë, shumë mirë’.

Ai shtoi se diktatori i Koresë së Veriut i tha atij: “Ne i kërkuam Michael Jordan të vinte, por ai nuk do të vinte, kështu që ne ju kërkuam juve.”

Rodman revealed the two of them had a vodka-fuelled karaoke evening with an all-girl band

Më tutje Rodman tregoi se pas lojës së përfunduar, ai u ftua për një darkë me vodka e vajza.

‘Ajo që kujtojë është se ne jemi duke darkuar dhe jemi të dehur, ai fillon të këndojë karaoke dhe unë nuk e kuptojë asgjë. /Periskopi.com/

Rodman said he didn't know who Kim Jong-un was when he travelled to North Korea in 2013