Policia jep detaje tjera për romin që u rrah për vdekje tek nënkalimi, i dyshuari në arrati

Periskopi.com Lajme

Dje është vrarë personi me inicialet G.R. 45 vjeçar i komunitetit rom, si pasojë e lëndimeve të rënda që i ka marr nga një përleshje fizike te nënkalimi i rrugës “Bill Clinton” në Prishtinë. Viktima është goditur në kokë dhe ka mbetur pa vetëdije, më pas ka vdekur. Prokuroria ka njoftuar se deri më tani nuk dihen motivet e kësaj rrahje, si dhe sulmuesi ndodhet ende në arrati.

Prokuroria ka siguruar të gjitha provat nga vendi i ngjarjes dhe po merret me rastin.

Përmes raportit 24 orësh, Policia, thekson se i dyshuari i vrasjes së djeshme është ende në arrati.

“Rr. Bill Klinton, Prishtinë 20.07.2019 – 17:51. Është raportuar se viktima mashkull është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor pasi që i njëjti është sulmuar fizikisht nga një i dyshuar i panjohur. Viktima është goditur në kokë duke mbetur pa vetëdije. I njëjti nuk ka mundur ti përballojë lëndimet e marra dhe ka ndërruar jetë. I dyshuari gjendet në arrati”, tha policia.

Viktima është nga Fushë-Kosova, kishte ardhur nga Gjermania, atje ka gruan dhe fëmijët.

Trupi i pajetë i tij është në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), dhe pritet të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore, për autopsi.