Super gol nga super Ross – Chelsea më në fund kalon në epërsi

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar sfida mes Leicester City dhe Chelseat në kuadër të FA Kupës.

Të dy skuadrat janë në kërkim të një vendi në gjysmëfinalen e FA Cup, shkruan Periskopi.

Kështu, teksa po luhet minuta e 64-të e pjesës së dytë të ndeshjes, ekipi i Frank Lampardit ka arritur të kalojë në epërsi me golin e Ross Barkley.

Kujtojmë që, pas Manchester Unitedit, Arsenali sot u bë ekipi i dytë që siguron gjysmëfinalen e trofeut më të vjetër e më historik në Angli.

Shihni golin. /Periskopi