1 i vdekur 6 të plagosur nga rrëzimi i vinçin prej stuhisë

Periskopi.com Lajme

Teksasi u përfshi nga një stuhi e fuqishme ditën e djeshme. Stuhia e fortë arriti të rrëzonte një vinç.

Nga rrëzimi i vinçit ka humbur jetën një person dhe janë plagosur gjashtë të tjerë të cilët u dërguan më emergjencë në spital.

Gjithashtu rrënimin i vinçit ka sjellë edhe dëme materiale të shumta.