Chelsea nuk ka më para të shpenzojë, bën një ofertë kreative për top lojtarin 80 milionësh të PL

Periskopi.com Sporti

Chelsea i ka ofruar West Hamit dy futbollistë të skuadrës së parë në këmbim të Declan Rice, para se të mbyllet afati kalimtar i verës.

Frank Lampard e admiron shumë Rice, 21-vjecar, dhe dëshiron transferimin e tij në ”Stamford Bridge”, para mbylljes së merkatos verën e ardhshme.

”Të Kaltërit” kanë shpenzuar rreth 250 milionë euro këtë afat dhe e ka të pamundur të vazhdojë të shpenzojë më shumë, transmeton Periskopi.

Mirëpo, West Hami nuk dëshiron ta humbas lojtarin kryesor, por edhe nëse e bën, nuk do të lejonte shkuarjen e tij për më pak se 80 milionë euro.

Në mungesë të fondeve tjera, Chelsea i ka ofruar dy futbollistë rivalit lokal.

Sipas ”Transfer Window Podcast”, Chelsea i ka ofruar ”Cekanëve’ Antonio Rudigerin dhe Ruben Loftus-Cheek në këmbim të Rice. /Periskopi.com/

Pogba i fuqishëm? Loftus-Cheek e bëri të duket si fëmijë në këtë duel të mesfushës

Periskopi.com Sporti

Chelsea ka siguruar sonte finalen e FA Cup, duke mposhtur me klas Manchester Unitedin në “Wembley”, me rezultat 3-1, shkruan Periskopi.

“Të Kaltërit” dominuan në cdo aspekt të lojës, teksa dominimi nënvizohet për mrekulli në një duel mes dy mesfushorëve rivalë, Paul Pogba dhe Ruben Loftus Cheek krejt në fund të ndeshjes.

Francezi u mundua të mbante topin duke përdorur forcën, por Loftus Cheek tregoi fuqinë e tij duke ia marrë nga këmbët për të nisur një kundërsulm për skuadrën.

Shikoni më poshtë rastin. /Periskopi.com/

Demantohet gjithçka: Loftus-Cheek nuk është homoseksual

Periskopi.com Sporti

Pasi u raportua se anëtari i Chelseat, Ruben Loftus-Cheek do ta pranoj se është homoseksual, vet lojtari ka demantuar gjithçka.

Mesfushori anglez raportohej se i kishte treguar bashkëlojtarëve të tij se orientimi i tij është i ndryshëm, çka ka marrë edhe mbështetjen e tyre, shkruan Periskopi.

Mirëpo, vet ai i ka demantuar këto lajme.

Loftus-Cheek nëpërmjet një statusi në Twitter ka shkruar se ai i mbështet plotësisht homoseksualet, por lajmet që po qarkullojnë së fundmi janë të pavërteta.

”Çdo lojtarë që vie si një homoseksual ka mbështetjen time dhe respektin. Por thashethemet janë të pavërteta”.  /Periskopi

Ky është lojtari i parë në Premier Ligë që do bëhet publikisht ‘gay’

Periskopi.com Sporti

Të gjithë, kush më pak e kush më shumë, e pranojnë se homoseksualiteti ekziston. Ai është i pranishëm në çdo shoqëri, kudo në botë.

Ky fenomen ka ekzistuar edhe më parë në shoqëritë tona. Çdo kush ka opinione të ndryshme rreth këtij orientimi, me shumicën që janë kundër, shkruan Periskopi.

Befasia e natës vjen nga Premier Liga, ku një nga yjet e futbollit në ishull do ta pranoj publikisht që është homoseksual.

Related image

Është anëtari i Chelseat, Ruben Loftus-Cheek, i cili përfundimisht do ta pranoj që i përket këtij orientimi.

Sipas raportimeve të fundit, mesfushori anglez i ka treguar së pari bashkëlojtarëve të tij, të cilët e kanë mbështetur dhe tani është gati që ti thotë edhe publikut. /Periskopi

Tifozja seksi e Kroacisë çmendet pas lojtarit anglez: Ai është bukurosh, por shumë i ri

Periskopi.com Botërori 2018

Thonë se dashuria është e verbër dhe këtë frazë e personifikon mjaft mirë dhe ngjarja e fundit mes aktores kroate dhe futbollistit anglez, Ruben Loftus-Cheek. 

Nives Celsius është një këngëtare, shkrimtare dhe aktore e famshme kroate.

Bukuroshja seksi është tifoze e zjarrtë e kombëtares së vendit të saj, Kroacinë, por në ndeshjen vendimtare në Kupën e Botës, ajo ka provokuar lojtarin anglez, Ruben Loftus-Cheek teksa ka deklaruar:

“Unë e shikoj Anglinë, për shkak të Ruben. E kam parë atë para kampionatit Botëror dhe kjo ishte dashuri në shikim të parë. Kështu vendosa se Anglia do të ishte e preferuara ime. Ai me të vërtetë është bukurosh. Por ai është shumë i ri”,-ka thënë ndër të tjera bukuroshja Nives.