Erdogani dhe Putini hanë akullore bashkë

Periskopi.com Lajme

Presidenti i Turqisë Erdogan dhe ai i Rusisë Putin, dihet se kanë raporte shumë të mira, dhe kjo fotografi më poshtë e dëshmon më së miri, teksa shihen duke ngrënë akullore ku morën pjesë në shfaqjen ajrore Maks

Mbi 800 biznese nga vendet të ndryshme po marrin pjesë në ngjarjen MAKS-2019, për të cilën Rusia shpreson se do të rrisë shitjet e avionëve të prodhuar rusë.

Presidenti Vladimir Putin tregoi avionin e ri luftarak të Rusisë Su-57. Të martën, Turqia pranoi pjesën e dytë të dërgesës së pajisjeve të sistemit mbrojtjes raketor të Rusisë.