E dhimbshme: 27 vjeçarja që u mbyt në aksidentin në Suharekë, sot do të festonte ditëlindjen

Periskopi.com Lajme

Albesa Sadikaj sot do të festonte ditëlindjen e saj të 27. Për pak ditë, ajo nuk e priti. E sot në vend të ditëlindjes, njerëzit do të mblidhen për ta varrosur atë, bashkë me burrin, dy fëmijët e vjehrren, raporton Periskopi.

Albesa, kishte qenë në veturën BMW, kur u aksidentuan me një autobus, të linjes Prizren – Prishtinë.

Ajo nuk shkoi e vetme në amshim.

Të vdekur mbetën edhe burri i saj, Jeton Sadikaj 31 vjeçar, vjehrra e saj 56 vjeçe, Hidajete Sadikaj, e dy fëmijët – Erjon Sadikaj 6 vjeç e Eliesa Sadikaj 4 vjeçe, raporton Periskopi.

Ceremonia e varrimit të tyre do të mbahet sot.

Pikërisht në ditën kur Albesa do ta festonte ditëlindjen e saj të 27.

Aksidenti i rëndë që ia mori jetën familjen pesë anëtarëshe kishte ndodhur të dielën, në rrugën Suharekë – Duhël, konkretisht në fshatin Biraçë të Suharekës./Periskopi

Ata jetonin në Zvicër dhe vetëm një ditë më parë kishin ardhur për pushime në Kosovë./Periskopi