Salzburg – Bayern Munich, formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti
Skuadra e Salzburgut sonte e mirëpret kampionin aktual të Evropës. 

Salzburg dhe Bayern Munich takohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Mërgim Berisha, sulmuesi shqiptar i Salzburg do të luajë nga minuta e parë në këtë ballafaqim.

Ja formacionet zyrtare:

Salzburg XI: Stankovic; Ulmer, Wöber, Ramalho, Kristensen; Szoboszlai, Junuzovic, Camara, Mwepu; Koita, Berisha.

Bayern XI: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Lucas Hernández; Kimmich, Tolisso; Gnabry, Müller, Coman; Lewandowski.