‘The Best’: Ja si votuan Samir Ujkani e Bernard Challandes

Periskopi.com Sporti

Ka përfunduar ceremonia e ‘The Best FIFA Football Awards’, e cila u mbajt në qytetin e Milanos.

Sonte, në Milano, është mbajtur ceremonia e madhe e FIFA-s, ku janë ndarë çmimet individuale për lojtarët dhe trajnerët më të mirë.

Lionel Messi u shpall portieri më i mirë, Klopp trajneri më i mirë kurse Alisson Becker portieri më i mirë, raporton lajmi.net.

Në këto zgjedhje kishin votuar edhe kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, si dhe selektori Bernard Challandes.

Ujkani: 1. Van Dijk 2. Mohamed Salah 3. Cristiano Ronaldo
Challandes: 1. Lionel Messi 2. Virgil Van Dijk 3. Matthijs De Ligt.