Largohen brazilianët e Romës, mbetet vetëm Jesus

Periskopi.com Sporti

Roma ka hequr thuajse të gjithë futbollistët brazilianë.

Fillimisht largimi i brazilianëve ndodhi gjatë muajit janar me largimin e Emerson Palmierit drejt Chelseat.

Mbrojtësi tjetër brazilian, Leandro Castan ishte i huazuar tek Cagliari, ndërsa tani po pret transferimin në Turqi te Gotzepe.

Largimi tjetër është edhe i mbrojtësit të djathtë Bruno Peres që iu bashkua Sau Paolos.

Compagni. Lupi. SQUADRA. ??❤️ #JJLUPO #forzaroma #asroma #daje @officialasroma

A post shared by JUAN JESUS (@juan.j3sus) on

Ndërkohë largimi rekord është ai i portierit Alisson Becker që u transferua te Liverpooli për një shumë rreth 75 milionë euro.

Mesfushori i talentuar Gerson i është bashkuar Fiorentinës si huazim një vjeçar për të fituar minuta më shumë.

E i fundit brazilian në klub ka mbetur mbrojtësi qendror Juan Jesus.

Por edhe Jesus si pjesa tjetër e bashkëkombësve të tij është drejt largimit.

Porto ka dërguar ofertë tetë milionë euro te Roma dhe marrëveshja duket afër.

Gjithsesi Roma ka transferuar portierin brazilian Fuzato si dhe është pranë transferimit të Malcom nga Bordeaux për mos të mbetur klubi fare pa brazilian.

“Do të vdes. Oh Zot, më ndihmo”, përshëndetjet e fundit të nënës së re

Periskopi.com Lajme

Një nënë braziliane u ka dërguar përshëndetjet e fundit familjes së saj, pasi e ka përbi një kapsulë kokaine duke shkaktuar overdozë.

28-vjeçarja Deyse Ricarte, po mbante 71 gram kokainë nga Brazili në Portugali brenda dhjetëra fishekëve ku njëri prej tyre  shpërtheu, thotë policia.

Ricarte, e cila ka një djalë 11-vjeçar, publikoi një video nga dhoma e hotelit të saj në Lisbonë pasi ajo fillohej të ndihej keq, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Në video ajo dëgjohet duke marrë frymë me vështirësi.

“Mendoni se fytyra ime është e fryrë apo normale”, pyet ajo nga kamera.

“Kam një bindje se jam duke vdekur, shoku im. Oh Zot më ndihmo. Shoku im tregoi nënës sime që e dua shumë si dhe babanë tim. Zot më ndihmo mua”, ishin thirrjet e saj pasi mori overdozën.

Ajo fluturoi nga Belo Horizonte, në juglidnje të Brazilit më 8 korrik dhe u gjet e vdekur në agim të nesërmen në hotel Sao Pedro.

Raporti i autopsisë i lëshuar nga  autoritetet portugeze treguan se “drogat pa autorizim u zbuluan” në stomakun e saj./Periskopi/