Gjëra që ta ngrohin zemrën: Tetë-vjeçari pacient i leukemisë luajti kundër Borussia Dortmundit

Periskopi.com Sporti

Seattle Sounders kundër Borussia Dortmundit mund të ketë qenë një ndeshje normale parasezonale për shumicën prej nesh, por përballja i dha tetë-vjeçarit Bheem Goyal një eksperiencë të cilën ai kurrë nuk do ta harrojë.

Fatkeqësisht, Bheem vuan nga sëmundja e leukemisë, por pati mundësinë të startonte në portë për Sounders, transmeton Periskopi.

p1dg2ce8ac18ns1r291lu71e1c192n9.jpg

Skuadra nga Major League Soccer ka partneritet me fondacionin “Make A-Wish”, që është një organizatë ndërkombëtare që punon për të plotësuar dëshirën e fëmijëve nëpër botë.

Fondacioni ndihmoi Bheem të kontaktojë me Sounders, klub i cili lejoi të riun të luante kundër gjigantit nga Bundesliga.

Çfarë gjesti brilant.

Bheem e gjeti veten në të njejtën fushë me Mario Gotzen, Julian Weigl dhe Paco Alcacer.

Dhe ai kompletoi një pasim, pas pas fillimit të ndeshjes, para se të zëvendësohej nga portieri i Sounders, Stefan Frei. /Periskopi.com/