Sekretari i Shtetit të Vatikanit nesër viziton Kosovën (Foto)

Periskopi.com Lajme

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinali Pietro Parolin, nesër pritet ta vizitojë Kosovën.

Hoxhaj ka thënë se kjo vizitë, e para e nivelit të lartë, flet për afrimin e marrëdhënieve të Kosovës me Selinë e Shenjtë në aspektin bilateral dhe atë shoqëror.

“Vatikani ka qenë gjithmonë përkrahës i pavarësisë së Kosovës, ndërsa në këtë fazë finale të shtet ndërtimit është e domosdoshme që marrëdhëniet tona t’i lëvizim drejt njohjes”, shkruan Hoxhaj në facebook.