Vikings dhe tri seriale të reja vetëm në Artmotion

Periskopi.com Lajme

Platforma më atraktive në vend nuk ka të ndalur. Pas risive të shumta në platformën televizive, kësaj game i shtohen edhe disa seriale më të ndjekura turke, dhe jo vetëm.

Seriali i ri turk Kırgın Çiçekler ka filluar të shfaqet në kanalin Episode në fillim të kësaj jave, kurse nga nesër, një prej serialeve më të shikuara në botë i cili shfaq historinë më të mistershme dhe më të lavdishme skandinave – seriali Vikings do të fillojë gjithashtu të shfaqet ekskluzivisht në platformën Artmotion.

Por kjo nuk është e tëra, edhe dy seriale turke të cilat me shumë kënaqësi dhe interesim janë pritur nga gjithë shikuesit në Turqi dhe vende tjera të botës – serialet Sen Anlat Karadeniz dhe Ask Ve Mavi do të fillojnë të transmetohen shumë shpejtë në platformën Artmotion.

Të dyja serialet trajtojnë tema të cilat prekin emocionet e të gjithë shikuesve. Ngjarjet të cilat zhvillohen në këto seriale bëjnë që shikuesi të lidhet me personazhet e serialit dhe t’i ndjek ato deri ne fund. Andaj mos i humbisni këto seriale.

Përveç kësaj, Artmotion po ofron diçka të paparë deri tash në Kosovë, ofertë tejet e pasur, me dhjetëra sporte dhe qindra e mijëra transmetime të ndryshme që do t’i kënaqin dhe relaksojnë maksimalisht abonentët. Artmotion gëzon ekskluzivitetin e basketbollit kosovar, xhudos, formula 1, moto GP, One Championship, hendboll, futboll, e shumë e shumë ngjarje sportive të gjitha në ofertën më atraktive në treg, Pako Dream.

 

Njëri u martua, tjetri nuk gjeti fatin e jetës – Kjo është jeta reale e aktorëve të famshëm

Periskopi.com Showbiz

Personazhet e serialit turk më të shikuar në Kosovë, Mehmet Kosova dhe Nermin, shumë vjet pasi është xhiruar ky serial kanë vazhduar jetën dhe karrierën e tyre.

Aktori turk, Kenan İmirzalıoğlu, ka vazhduar karrierën e tij të suksesshme në fushën e artit. Pas serialit, ku luante turkun me origjinë nga Kosova që ishte dashuruar marrëzisht në “Nerminin”, ai ka luajtur edhe shumë seriale të tjera.

Është përfolur për lidhje të shumtë. ddërsa ai është martuar me aktoren Sinem Kobal në vitin 2016.

Ish Miss Turqia dhe aktorja Selin Demiratar pavarësisht lidhjeve të shumta që kishte me meshkujt më të famshëm turq, nuk u martua asnjëherë.

Ajo ka veshur një vello dhe është bërë nuse për të pozuar duke iu dhënë publikut imazhin se si duket ajo e tillë.

Ndryshe aktorja e famshme që cilësohet prej femrave më të bukura turke, kishte shumë afera dashurie por që asnjëra nuk përfundoi me martesë.