Inter – Shakhtar: Këto janë formacionet e mundshme

Periskopi.com Sporti

Interi është nikoqir i Shakhtarit në kuadër të xhiros së fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Vendasit kërkojnë vetëm fitore dhe në rast se arkëtojnë pikët e plota duhet të shpresojnë që ndeshja Real Madrid – Borussia Monchengladbach duhet të mos përfundojë në barazim.

“Neurazurët” kanë disa mungesa si Arturo Vidal dhe Nicolo Barella, andaj pritet që mesfusha t’i besohet Brozovicit dhe Eriksenit.

Formacionet e mundshme:

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Gagliardini, Brozovic, Eriksen, Young; Lukaku, Lautaro.

Shakhtar (4-2-3-1): Pyatov; Dodo, Bondar, Vitao, Matvienko; Stepanenko, Kovalenko; Tete, Marlos, Taison; Dentinho.

Ndeshja nis në ora 21:00.