Analisti Spahiu: Na kena sharru deri n’fyt

Periskopi.com Lajme

Analisti Nexhmedin Spahiu ka thënë se ‘Kosova ka sharruar deri ne fyt’ duke aluduar në marrëveshjet e deritashme që janë nënshkruar mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel.

‘Na kena sharru deri në fyt, po ta marr vetëm nje shembull, për shembull marreveshja per Urën e Ibrit, ura e Ibrit është e mbyllur, vetëm është ngushtuar edhe është legjitmuar kjo. Pra nuk janë marrë me mikrotema, që ndikojne ne ceshtje te brendshme për vendin’ ka thënë Spahiu në Click percjell Periskopi.