Shefki Gashi i LDK’së e konsideron shkretëtirë Drenasin

Periskopi.com Lajme

Shefki Gashi nga Lidhja Demokratike mendon se stadiumi duhet të ndërtohet midis Prishtinës, transmeton Periskopi.

Gashi mendon se Drenasi dhe Bërnica janë shkretëtira.

‘’Duhet me  u koncentru me gjitha forcat që stadiumin me e bo në qytet të Prishtinës. Qaty ku është, mujnë me i bo hulmtimet, me i këqyr mundësitë, e jo me cu në një shkretëtirë diku. Dyjat po i quaj shkretëtira’’, tha Gashi në Debat Plus.

Analistëtia kthyen: A po e quan Drenasin shkretëtirë a?

Gashi: Dyjat, edhe atë dhe Bërnicën.

‘’Qe ku është Prishtina. Vendimin përfundimtar duhet me marrë simpatizantët sepse unë a shkoj njëherë a s’shkoj një herë a’’/PERISKOPI/

 

 

 

Gashi i LDK-së: Votuesi ia ka dhanën votën Albinit edhe Isës, le ta çojnë stadiumin ku të dojnë

Periskopi.com Lajme

Shefki Gashi i LDK’së, ka thënë se votuesit në Kosovë kanë vendosur se ku do të ndërtohet stadiumi.

‘Votuesit ia kanë dhanën votën Isës edhe Albinit, votuesit kanë votue për futboll e për krejt tash këta bajnë cka të dojnë. Votuesit ia kanë qitën Isës edhe Albinit, le ta marojnë ku te dojnë tash’, ka thënë Gashi në Debat Plus, përcjell Periskopi.

Ditëve të fundit, është rikthyer në debat çështja e stadiumit kombëtar, te cilin, qeveria e kaluar planifikoi ta ndërtojë në zonën e Drenasit. Ndërkohë, LDK ka bërë me dije, se e kanë diskutuar me Vetëvendosjen shqyrtimin e vendimit të qeverisë së kaluar, me mundësinë që ai të ndërtohet në Bërnicë të Prishtinës./ Periskopi/