Shiko: Momenti kur Ledri e Lumi dhe një turmë e madhe shqiptarësh shajnë Serbinë live

Periskopi.com Showbiz

Festivali ku morën pjesë shumë të rinj e të reja, shqiptarë nga diaspora “Alba Festival” u mbajtë në Zvicër.

Publiku i ‘Alba Festival’ i janë bashkuar Lumit dhe Ledrit  gjatë performancës së tyre në skenën ku këndoi edhe këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, shkruan Periskopi.

E gjatë performimit të këngës së Lumit ‘Makiato’, publiku kanë kënduar të gjithë njëzëri pjesën ku reperi shan në gjuhën serbe.

Pas atij momenti, ai e ndali koncertin duke folur pak me publikun e diasporës e duke sharë ‘shkijet’ direkt, për të vazhduar më pas këngën edhe me më shumë atmosferë.

 

View this post on Instagram

 

@ledrivula

A post shared by Lumi B (@lumib) on

 

View this post on Instagram

 

Mos u bo piiiissssss………..

A post shared by Lumi B (@lumib) on