Nënën dëshironte ta dërgonte në qendrën psikiatrike por e pëson me jetë nga 92-vjeçarja

Periskopi.com Lajme

Një nënë 92-vjeçare e ka qëlluar për vdekje djalin e saj pasi ai ishte përpjekur që ta dërgonte në një shtëpi psikiatrike.

Ajo është paraqitur në gjykatën e Fountain Hills, Arizona e veshur me uniformë ngjyrë portokalli e cila po përballet me një krim të shkallës së parë, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Gjykata dëgjoi se gruaja e moshuar ka qenë e shqetësuar me planet e djalit të saj i cili planifikonte që atë ta dërgonte në një shtëpi të pleqve psikiatrike, pasi jeta ishte bërë e vështirë me të.

Të hënën në mëngjes, ajo futi dy pistoleta në rrobat e saj dhe hyri në dhomën e djalit të saj 72-vjeçar i cili po jetonte me dashurën e tij, thuhet sipas “KTVK”.

Ajo më pas e kishte qëlluar për vdekje 72-vjeçarin.

Pasi ishte arrestuar, ajo ka deklaruar “Ju i keni dhënë fund jetës sime, kështu edhe unë dua t’ua marrë të tuajën”./Periskopi/

Anna Mae Blessing, of Fountain Hills, Arizona, is accused of shooting dead her son after he threatened to put her in a home

Anna Mae Blessing, of Fountain Hills, Arizona, appeared in court, in a wheelchair and orange jumpsuit, to face charges of first-degree murder, aggravated assault with a deadly weapon and kidnapping

The court heard that Blessing had been worried about her son's plans to put her in a home because she 'had become difficult to live with'

When detectives asked Blessing what she thinks should happen to her 'she replied she should be "put to sleep" as a result of her actions'