Nëna që ia tregon ndeshjet djalit të verbër, tifozët më të mirë të futbollit

Periskopi.com Sporti

Silvia Grecco ka fituar çmimin ‘The Best’ tifozët më të mirë nga FIFA.

Ky çmim është ndarë në bazë të pasionit që ajo ka për futbollin, duke marrë djalin e tij, të verbër në ndeshjet e Palmeiras dhe ajo i tregon gjithçka për zhvillimin e ndeshjeve në mënyrë që djali i saj ta përjetojë gjithashtu me emocione.

“Ajo që i jep më shumë kënaqësi Nickollas në këtë jetë është futbolli dhe e ndjekim atë në stadium”, tha Silvia. “Unë ia shpjegoj në detaje atmosferën dhe karakteristikat e secilit lojtar. Shpjegimi i golave është, pa dyshim, më tërheqës”.

Ky çmim u votua nga të gjithë tifozët në botë përmes faqes së internetit të FIFA-s.