Publikohen pesëshet startuese të NBA All-Star

Periskopi.com Sporti

NBA All Star 2019 po afrohet dhe deri në spektaklin e madh kanë mbetur më pak se një muaj.

Ndeshja më e ndjekur në basketboll do të luhet më 17 shkurt në Spectrum Centre të Charlotte.

Falë votave të fansave dhe ekspertëve të basketbollit janë caktuar edhe kapitenët dhe pesëshet startuese.

Në Konferencën e Perëndimit kapiten është zgjedhur LeBron James pasi kishte më së shumti vota dhe skuadra e tij do të jetë ‘Team Lebron’.

Përveç kapitenit LeBron James, në Konferencën e Perëndimit në pesëshen startuese janë edhe Stephen Curry, James Harden, Paul George e Kevin Durant.

Ndërkohë në Lindje më i votuari ishte Giannis Antetokounmpo dhe ekipi i tij di të jetë ‘Team Giannis’.

Në Konferencën e Lindjes përveç kapitenit Giannis Antetokounmpo janë në pesëshen startuese edhe Kyrie Irving, Kemba Walker, Kawhi Leonard dhe Joel Embiid.

Gjatë ditës NBA pritet t’i publikojë edhe basketbollistët rezervistë të të dyja skuadrave në All Star./Periskopi/

A do të largohet Curry nga Golden State Warriors?

Basketbollistit të njohur të Golden State Warriors, Stephen Curry i skadon kontrata me klubin në vitin e ardhshëm.

Periskopi.com Sporti

Kjo ka bërë që e ardhmja e tij te klubi aktual të vihet në pikëpyetje nga disa media të huaja.

Mirëpo, është vetë 28-vjeçari ai i cili shuan spekulimet për një largim të mundshëm nga skuadra e tij.

Ai thotë se dëshiron të vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës së tij aktuale.

“Jam i lumtur këtu dhe dua të vazhdoj. E di që sezoni i fundit nuk shkoi ashtu siç duhet, por unë jam optimist”, ka thënë Curry. /Periskopi.com