Wenger e godet ashpër klubin londinez: 22 vite në Arsenal ishin një gabim

Periskopi.com Sporti

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka rrëfyer gjithë karrierën e tij 22-vjeçare në ekipin londinez. Strategu francez ka deklaruar se qëndrimi i tij 22 vjeçar në Arsenal ishte një gabim duke e përshkruar si një “i burgosur i sfidave të mia”.

Ai kishte para vetes një punë të vështirë për të ndërtuar një ekip nga hiqi.

Ka pasur shumë mundësi për të që të largohej, drejt Real Madrdit apo skuadrave të tjera angleze, raportoi “Goal.com”, transmeton Periskopi.

Wenger u përball me kritika të ashpra nga tifozët dhe kështu ai mori vendimin të tërhiqet nga Arsenali në sezonin 2017/2018.

“Jam një person që e pëlqejë të lëvizi më shumë, por gjithashtu më pëlqejnë sfidat. Kam qenë një i burgosur i sfidave të mia”, tha Wenger./Periskopi/