Yaiza Moreno, modelja dhe dizajnerja që është në lidhje me Mariano Diaz

Periskopi.com Showbiz

Yaiza Moreno është partnerja e sulmuesit të Real Madridit, Mariano Diaz, e cila hyn në grupin e partnereve më atraktive të futbollistëve.

Bukuroshja është një modele, si edhe dizajnere e rrobave të larjes, ndërsa kohë më parë e ka lansuar linjën e saj të bikinive.

Çifti u njoftua për herë të parë kur Mariano ishte në ekipin e të rinjve te Real Madridi në vitin 2012.

Kur futbollisti u largua drejt Francës (te Lyoni) në vitin 2017, Yaiza e ndoqi nga pas dhe e mbështeti në sukseset e tij në Ligue 1. Ndërsa ajo u kthye sërish në Madrid, kur ia vendosi të kthehej në Santiago Bernabeu.

Dhe derisa Mariano nuk arriti t’u linte mbresa tifozëve të Realit në fushë, kjo nuk mund të thuhet kur është fjala për tribunat, pasi Yaiza ka arritur të marrë vëmendjen me dukjen e saj, e sidomos imazhet që i publikon në rrjetet sociale.